Match Show Lahdessa

Kiitokset kaikille osanottajille mukavasta mätsäripäivästä ja onnitteluja
kaikille menestyneille!

MATCH SHOW LAHTI 29.11.2014

TULOKSET

BIS

1. Kakao, unkarinvinttikoira, Janica Ström
2. Popsu, tanskandoggi, Tiina Majuri
3. Rico, kääpiösnautseri, Liisa Virtanen
4. Chai, rhodesiankoira, Janica Storm

PIENET KOIRAT (20) tuomari Ritva Flander

PUNAISET

1. Uri, kääpiösnautseri, Sabrina Snellman
2. Jymy, basenji, Saila Inkinen
3. Xena, keskikokoinen villakoira, Terhi Väisänen
4. Hertta, pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira, Taru Kähkönen
5. Lilli, kiinanharjakoira, Sirpa Rajala
6. Maija, kääpiösnautseri, Sabrina Snellman

SINISET

1. Rico, kääpiösnautseri, Liisa Virtanen
2. Kaino, welsh corgi cardigan, Emmiina Kilpinen
3. Roosa, australianterrieri, Elina Malinen
4. Ruu, staffi, Nanne Leiponen
5. Kuura, shetlanninlammaskoira, Maiju Haapaniemi

ISOT KOIRAT (11) tuomari Kristiina Kerttula

PUNAISET

1. Popsu, tanskandoggi, Tiina Majuri
2. Meeko, amerikanakita, Anu Siven
3. Iida, berninpaimenkoira, Piia Kiansten
4. Figo, alaskanmalamuutti, Susanna Virtanen
5. Lumo, hovawart, Lotta Mertsalmi
6. Hali, bouvier, Inkeri Honkanen

SINISET

1. Kakao, unkarinvinttikoira, Janica Ström
2. Lyyli, dalmatiankoira, Johanna Jormanainen
3. Martta, englanninspringerspanieli, Päivi Aallonen
4. Diona, labradorinnoutaja, Jeena Kantosalo
5. Nala, amerikanakita, Anu Siven
6. Liisa, sileäkarvainen noutaja, Janni Kallio

VETERAANIT (7) tuomari Jenna Vesaniemi

PUNAISET

1. Chai, rhodesiankoira, Janica Storm
2. Iita, pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira, Aira Auvinen
3. Santtu, x-rotu, Monika Lindström
4. Roope, kääpiösnautseri, Markku Suuronen

SINISET

1. Siiri, snautseri, Teija Hotanen
2. Roope, kääpiösnautseri, Markku Suuronen
3. Tony, japaninpystykorva, Petra Pelkonen

MONIROTUISET (6) tuomari Jenna Vesaniemi

PUNAISET

1. Uuno, Henna Virtanen
2. Vide, Johanna Juurela
3. Ira, Johanna Juurela

SINISET

1. Juti, Henna Virtanen
2. Santtu, Monika Lindström
3. Sakke, Monika Lindström

BIS-PENNUT

1. Vinka, siperianhusky, Riia Tuoriniemi
2. Sergei, kääpiöpinseri, Sari Haapaniemi
3. Bruno, bretagnenbassetti, Hanna Kaijonmaa
4. Bon, kultainennoutaja, Quang Ngoyen

PIENET PENNUT (13) tuomari Ritva Flander

PUNAISET

1. Sergei, kääpiöpinseri, Sari Haapaniemi
2. Olivia, skyenterrieri, Tytti Kiviranta-Lukkarinen
3. Miko, karkeakarvainen mäyräkoira, Marjatta Myllylä
4. Fina, kääpiösnautseri, Sabrina Snellman

SINISET

1. Bruno, bretagnenbassetti, Hanna Kaijonmaa
2. Elmeri, beagle, Sari Saarinen
3. Kiti, mittelspitz, Stina Hakala
4. Tempo, walesinspringerspanieli, Reetta Tupasela

ISOT PENNUT (20) tuomari Kristiina Kerttula

PUNAISET

1. Vinka, siperianhusky, Riia Tuoriniemi
2. Rauno, keeshond, Petra Puputti
3. Martti, Marita Laine
4. Mocca, bordercollie, Piia Kiansten
5. Fiona, lagotto, Kaarina Salo

SINISET

1. Bon, kultainennoutaja, Quang Nguyen
2. Elmeri, amstaffi, Jenni Nevalainen
3. Lara, rottweiler, Jenni Ahonen
4. Korppu, alaskanmamuutti, Eerika Majalainen
5. Juti, huskymix, Henna Virtanen