Erikoisnäyttelytulokset

ERIKOISNÄYTTELY 11.8.2014 TULOKSET
 

ROP Bluechannel Baron Knockout VSP Zottels Xtravagance

ROP Bluechannel Baron Knockout
PU2 SERTI FI MVA Paras turkin laatu Reata’s Oli
PU3 Dizzny’z Supernatural
PU4 Vara-serti, ROP-Juniori Snezhnyi Dozor Oranienbaum

VSP Parhaat liikkeet Zottels Xtravagance
PN2 SERTI ROP-Nuori Aryakas Rodanthi
PN3 Paras pää Griland Masterpiece
PN4 Vara-serti Reata’s Pipi Junior

ROP-PENTU Chudni Medvezhonok Oslepitelniy
VSP-PENTU Bluechannel Emma The Queen

ROP Juniori Snezhnyi Dozor Oranienbaum
ROP Nuori Aryakas Rodanthi, VSP Nuori Shaggy Blue Bobs Rebel Yell       
ROP Veteraani Soft Motion’s April Love, VSP Veteraani Dream Choice Design Code

ROP Kasvattaja Bluechannel

Lumoavin lampuri Zottels Xtravagance

Paras turkinlaatu Reata’s Oli
Parhaat liikkeet Zottels Xtravagance
Paras pää Griland Masterpiece

Paras pari Best Seller Dei Nobilpazzi & New Legend Dei Nobilpazzi

Freestyle ROP Reata’s Road To The North, VSP Royal Grey’s Big Shot

Lyhyeksi leikatut ROP Häagandazs Aus Dem Elbe-Urstromtal, VSP Bim-Bom-Bam Iria Flavia

BIS JH Dasha Bozieva,  BIS 2 Jonna Lehto

 

TULOKSET

JUNIOR HANDLER 10-13 V.
1 Bozieva Dasha

JUNIOR HANDLER  14-17 V.
1 Jonna Lehto
2 Janette Lehto
3 Ida Pecko

BIS JH Dasha Bozieva,  BIS 2 Jonna Lehto

 

FREESTYLE UROKSET
1 Royal Grey's Big Shot
2 Grey Coats Nonstop Poser pois absent

FREESTYLE NARTUT
1 Reata's Road To The North
2 Bluechannel Bright Diamond

Freestyle luokan ROP Reata’s Road To The North, VSP Royal Grey’s Big Shot

LYHYEKSI LEIKATUT UROKSET VALIOLUOKKA (2)
1 Häagandazs Aus Dem Elbe-Urstromtal
2 Chudni Medvezhonok Nash Kumir 

LYHYEKSI LEIKATUT NARTUT VALIOLUOKKA (1)
1 Bim-Bom-Bam Iria Flavia

ROP Häagandazs Aus Dem Elbe-Urstromtal, VSP Bim-Bom-Bam Iria Flavia
Short Cut BOB Häagandazs Aus Dem Elbe-Urstromtal BOS Bim-Bom-Bam Iria Flavia
 

PENNUT 5 – ALLE 7 KK UROKSET (1)
1 KP ROP-PENTU
Chudni Medvezhonok Oslepitelniy

PENNUT 7 – ALLE 9 KK UROKSET (4)
1 KP  Bluechannel Earl The Mighty
2 KP  Bluechannel Edmund The Regal
3 KP  Bluechannel Edward The Great
poissa  Blockhead`s Fame

PENNUT 7 – ALLE 9 KK NARTUT (3)
1 KP VSP-PENTU
Bluechannel Emma The Queen
2 Bluechannel Eliza The Enchanted
3 Bluechannel Ethel the Noble

UROKSET / MALES

UROKSET JUNIORILUOKKA (7)
1 ERI SA VARA-SERTI ROP-JUNIORI Snezhnyi Dozor Oranienbaum
2 ERI SA Blockhead's Eastern Promises
3 ERI SA Notorius dei Nobilpazzi
EH4 Czarlinda`s News Are Good
EH Blockhead`s Evan Almigty
EH Czarlinda's Next Crown Jewel
H Mustikkakuonon Nappi Neropatti

NUORTEN LUOKKA UROKSET (1)
1 ERI SA Shaggy Blue Bobs Rebel Yell

AVOIN LUOKKA  UROKSET (5)
1 ERI SA SERTI > FI MVA PU2 PARAS TURKIN LAATU Reata's Oli 
2 ERI SA Dizzny'z Sapphire Samothrake
3 ERI SA Griland Love To Celebration
4 ERI SA Best Seller Dei Nobilpazzi
EH Smolin's Dog Georg Frederik

VALIOLUOKKA UROKSET (17)
1 ERI SA PU1 ROP Bluechannel Baron Knockout
2 ERI SA PU3 Dizzny'z Supernatural
3 ERI SA Dizzny`z Sotirios Balafas
4 ERI SA Grey Coats Old Good Lovin
ERI SA Blockhead´s Dazzling Daystar
ERI SA Czarlinda's Leonardo
ERI SA Czarlinda`s Lonely Rider
ERI SA Grey Coats Only Good News
ERI SA Zenit Dei Nobilpazzi 
ERI SA Niedersachen’s Pride Highness Sir Hamlet
ERI SA Anthony Quinn Shaggy Edition
ERI SA Snezhnyi Dozor Zidan
EH Argovian Good News
EH Azedagi's My Secret Storyteller
EH Grey Coats Perfect Pal
EH Snezhnyi Dozor Minnezinger
POIS Aryakas Ionios
 

VETERAANILUOKKA UROKSET (2)
1 ERI SA VSP-VETERAANI Dream Choice Design Code
2 ERI Bluechannel Aragorn

NARTUT / FEMALES

JUNIORILUOKKA  NARTUT (11)
1 ERI SA Zottels Coco Chanel
2 ERI SA New Legend Dei Nobilpazzi
3 ERI SA Griland Snow Bear
4 ERI SA Blockhead's Ella Enchanted
ERI Blockhead’s Evita
ERI Czarlinda's Northern Lights
EH Blockhead's Ever After
EH Mustikkakuonon Nelli Nonparelli
EH Wicked Wisdom's Let Us Cuddle You
H Czarlinda´s Newborn Star
POISSA Old Dream's Girl on Fire
 

NUORTEN LUOKKA NARTUT (4)
1 ERI SA SERTI PN2 Aryakas Rodanthi
2 ERI SA VARA-SERTI PN4 Reata's Pipi Junior
3 ERI SA Aryakas Pherenikee
POISSA Royal Grey's Corona Borealis

AVOIN LUOKKA NARTUT (4)
1 ERI SA Griland Playful Girl
2 ERI SA Smolin's Dog Genrietta Angliyskaya
3 EH Bluechannel Dancing Diva
H Soft Motion's Can't Resist Me
 

VALIOLUOKKA NARTUT (18)
1 ERI SA PN1 VSP PARHAAT LIIKKEET Zottels Xtravagance
2 ERI SA PN3 PARAS PÄÄ Griland Masterpiece
3 ERI SA Bluechannel Celtic Art
4 ERI SA Czarlinda`s Marilyns Girl
ERI SA Blockhead's Cash In Pocket
ERI SA Bluechannel Baby Diamond
ERI SA Bluechannel Bella Diamond
ERI SA Bluechannel Drama Queen
ERI SA Blueshire`s Made for Finns
ERI SA Czarlinda`s Love Song
ERI SA Czarlinda's Mona Lisa
ERI SA Czarlinda´s Moonlight Shadow
ERI SA Chudni Medvezhonok Zhosefina
ERI SA Ladypaw's Dance Of Joy
ERI SA Moorpaddock´s Dream Diamond
ERI SA Pocket Lightning's Sweet Cake
ERI SA Soft Motion's Diamond In The Sky
POISSA Czarlinda`s Little Princess

VETERAANILUOKKA NARTUT (1)
1 ERI SA ROP-VETERAANI Soft Motion's April Love

ROP Juniori Snezhnyi Dozor Oranienbaum
ROP Nuori Aryakas Rodanthi, VSP Nuori Shaggy Blue Bobs Rebel Yell       
ROP Veteraani Soft Motion’s April Love, VSP Dream Choice Design Code

KASVATTAJALUOKKA
1 Bluechannel
2 Griland
3 Dei Nobilpazzi
4 Czarlinda’s
5 Blockhead’s

Paras turkinlaatu  Reata’s Oli
Parhaat liikkeet Zottels Xtravagance
Paras pää Griland Masterpiece
      

PARIKILPAILU (9)
1 Best Seller Dei Nobilpazzi "Best" & New Legend Dei Nobilpazzi "New"
2 Reata's Oli “ Olik-Bolik” & Reata's Pipi Junior “Princess”
3 Bluechannel Baron Knockout ” Vesku” & Bluechannel Bella Diamond ”Saana”
4 Bluechannel Earl The Mighty “Jaska” & Bluechannel Edmund The Regal “Urho”

Lumoavin lampuri  Zottels Xtravagance